Obroża czy szelki – co wybrać?

Spacery z psem to nieodłączny element wspólnego życia z czworonogiem. Potrzebujemy do tego akcesoria takie jak smycz, obroża lub szelki. Wielu właścicieli psów zastanawia się co wybrać. W wyborze powinniśmy się kierować wielkością psa i jego zachowaniem.

Obroża czy szelki – co wybrać?

Obroża sprawdzi się w przypadku szczeniaków. Dzięki niej nauczymy psa chodzenia na luźnej smyczy, czyli bez ciągnięcia. Obroża będzie również dobrym wyborem w przypadku dużych psów, gdyż daje nam większą kontrolę nad zwierzęciem. Szelki z kolei dobrze sprawdzą się szczególnie wśród małych psów. W razie zagrożenia możemy podnieść psa dzięki szelkom. W przypadku psów, które ciągną przydatne będą szelki easy walk. Posiadają one karabińczyk z przodu. Dzięki temu kiedy pies zaczyna ciągnąć, obraca się w naszą stronę.

Charakterystyka wilczarza irlandzkiego

Smycz automatyczna czy zwykła?

Tutaj wszystko zależy od wielkości psa. Dla dużych psów zdecydowanie lepiej wybrać smycz klasyczną i obroże. Daje nam to większą kontrolę nad psem. Z kolei smycz automatyczną łączymy jedynie z szelkami. Taka smycz daje więcej swobody naszemu pupilowi w czasie spacerów. Dobrze sprawdzi się, jeśli nie mamy w pobliżu miejsca, w którym moglibyśmy spuścić psa ze smyczy.

One thought on “Obroża czy szelki – co wybrać?

Dodaj komentarz