Czy psy mogą jeść arbuza? Jakie owoce dla psa?

Zbilansowana i zdrowa dieta dla psa pozwala go uchronić przed wieloma chorobami. Wbrew powszechnemu przekonaniu nasi pupile nie muszą jeść wyłącznie mięsa.

Niektóre rośliny to doskonałe źródło błonnika, minerałów, witamin i składników odżywczych. Dlatego coraz częściej pojawia się pytanie, czy psy mogą spożywać owoce? Jeśli tak, to czy arbuz jest jednym z nich? O  tym można przeczytać poniżej!

Czy psu można podawać owoce?

Psy jak najbardziej mogą jeść owoce, ponieważ pomagają wzmocnić odporność, zmniejszyć ryzyko występowania nowotworów oraz złagodzić stany zapalne. Owoce dostarczają do psiego organizmu również błonnika, który poprawia pracę jelit i układu pokarmowe.

Jednak należy pamiętać, że są też źródłem sporej ilości cukru, więc nie powinny być podawane zbyt często. W innym przypadku nasz pupil może mieć problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Tak naprawdę owoce powinny stanowić jedynie dodatek do podawanych posiłków i podawane być w formie przekąski lub nagrody. Poza tym nie wszystkie z nich są dozwolone.

Więcej interesujących artykułów o opiece nad psami i nie tylko, znajdziesz w serwisie https://pieseczek.pl/.

Jakie owoce wolno podawać psu?

Jednym z najpopularniejszym z owoców, które można podawać psu, jest jabłko pozbawione ogonka i rdzenia z pestkami. Zaraz za nim pojawia się gruszka, banan, borówki i jagody, truskawki, żurawina, brzoskwinie i nektarynki. Natomiast do ściśle zakazanych owoców dla psa należą: mandarynki, cytryna, winogrona i rodzynki, czereśnie oraz wiśnie. Z tym że te ostatnie można podawać w niewielkiej ilości, jeżeli wcześniej zostanie z nich usunięta pestka, która po zjedzeniu może zablokować się w przewodzie pokarmowym i uszkodzić jelita.

Zresztą włączenie ich do jadłospisu może skutkować tym, że pies podczas spaceru będzie samodzielnie je zbierać z ziemi.

Czy pies może jeść arbuza?

Wokół arbuza krąży wiele mitów, ale nie można zaprzeczyć, że ludzie chętnie po niego sięgają podczas upalnych dni. W końcu w ponad 90% składa się z wody i świetnie orzeźwia. Czy pies też może jeść arbuza? Tak! Pod warunkiem, że zostanie pozbawiony pestek oraz skóry. Nie można także przesadzać z ilością, ponieważ arbuz zawiera sporo cukru.